Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zastosować na wysokie ciśnienie?

Witam moja babcia ostatnio na bardzo wysokie ciśnienie i skoki cisnienia do 190/100 spada do 160/70 najwyżej poszła do lekarza rodzinnego zrobiono ekg i wyszło bardzo slabe serce puls 59 i lekarz stwierdził samoistne nadciśnienie tętnicze i przewlekla chorobe niedokrwienna serca dał skierowanie do kardiologa dodam że przynajmniej 1 dziennie występuje skok ciśnienia i babcię często boli serce narazie zazywa tylko polocard i takie zielone tabletki co robić gdzie się udać jakie ziola mozna zazywac
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Zawał serca

Każdego dnia w Polsce około 300 osób ma zawał serca. Co wywołuje zawał serca mięśniowego oraz jak wygląda jego późniejsze leczenie? Na zadane pytania, odpowiedzi udziela profesor Zbigniew Gaciong.

Nadciśnienia nie leczy się ziołami. Rozpoznanie nadciśnienia jest proste. Z tego co pani pisze można podejrzewać, że babcia ma nadciśnienie. Powinna taką chorobę leczyć. Lekarz rodzinny powinien zacząć leczenie nadciśnienia. Jeśli nie rozpoczęto leczenia to trzeba udać się do innego lekarza rodzinnego, Może te zielone tabletki to lek na nadciśnienie. Tego nie wiem. Często jest tak, że na efekt leczenia trzeba poczekać do ok 2 tygodni. W przypadku braku poprawy dodaje się kolejne leki aby kontrolować ciśnienie tętnicze.Konsultacja kardiologiczna oczywiście może się odbyć.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy