Ile dni powinnam poczekać od ostatniego stosunku do wzięcia pierwszej tabletki antybiotyku?

Witam, dwa dni temu odbyłam ostatni stosunek płciowy, stosuje tabletki antykoncepcyjne. Powinnam zacząć dziś stosować antybiotyki, które wpływają na działanie tabletek. Moje pytanie brzmi: ile dni powinnam poczekać od ostatniego stosunku do wzięcia pierwszej tabletki antybiotyku, aby wykluczyć ewentualna ciążę? czy konieczne jest czekanie aż 7 dni?

witam,
może Pani przyjmować łącznie oba leki ale konieczna jest dodatkowa ochrona w czasie przyjmowania ATB i 7 dni po jego zakończeniu.
Jeżeli nie chce Pani łączyć - tabletki antykonc. przyjmować od nowego cyklu