Ile dni stosować te krople?

Ile dni stosować krople do oczu Lotemax 0,5% przy niedużym obrzęku w oczach?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

rozumiem, że krople te zostały Pani przepisane przez lekarza, który powinien wydać również zalecenia dotyczące ich stosowania.

Według producenta tego leku krople Lotemax 0,5% stosuje się podczas leczenia zapalenia pooperacyjnego występującego po zabiegach w chirurgii okulistycznej. Dorośli powinni stosować jedną lub dwie krople 4 razy w ciągu doby, przy czym rozpoczęcie leczenia powinno być po 24 godzinach od wykonanego zabiegu.

Czas trwania leczenia powinien wynosić maksymalnie 2 tygodnie.

Inne pytania o Lotemax znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-mozna-stosowac-vigamox-i-lotemax,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lek-na-zapalenie-rogowki-moze-zaszkodzic-kobiecie-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.