Ile powinien trwać cykl miesiączkowy?

Witam serdecznie, mam pytanie, ponieważ od 2-3 miesięcy mój cykl trwa 21 dni, a zawsze trwał 26-27 dni.
Czy jest w tym coś niepokojącego? Co może być tym spowodowane?

Witam serdecznie,

O zbyt częstych miesiączkach mówimy jeżeli  krwawienie występuje częściej niż co 21 dni. Częste miesiączki wiążą się ze skróceniem fazy dojrzewania pęcherzyka jajnikowego, skróceniem fazy ciałka żółtego czy też w cyklach bezowulacyjnych.
W Pani przypadku jeżeli cykl uległ skróceniu konieczna jest konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam