Ile trzeba odczekać z kolejną ciążą po poronieniu bliźniąt?

Witam, od 25tc odplywaly mi wody, w 28tc z powodu nagłych skurczy urodzilam przez cc 2 córeczki o wadze 345g i 1250g. Niestety dziewczynki zmarły po porodzie. Jeden lekarz mówi żeby odczekać minimum rok z kolejna ciąża, natomiast drugi stwierdził że zaleca się odczekać rok ale jeżeli organizm się szybko regeneruje i macica ładnie zrosnie jest szansa że w razie wcześniejszego zajścia w ciążę donoszenia kolejnej. Jak to jest po porodzie przedwczesnym i po cc?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze bezpieczniej jest odczekac można wykonać usg z ocena blizny