Ile wynosi długość życia osoby chorej na białaczkę?

Ile chory na białaczkę może przeżyć? Czy jest szansa, że będzie żył tyle ile zdrowy człowiek?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety pytanie jest za ogólne! Białaczka - jak zresztą można przeczytać w artykułach na naszym serwisie nie jest jedną chorobą. Białaczka obejmuje wiele podtypów, których przebieg, rokowanie i śmiertelność bardzo się różnią. Nieleczona ostra białaczka może doprowadzić do śmierci w kilka tygodni. Przewlekła białaczka może ciągnąć się latami. W przypadku wyleczenia szanse na długie przeżycie są porównywalne jak w przypadku osób, które nie chorowały.

Pozdrawiam serdecznie