Jakie są rokowania w AML?

Witam. Mój mężczyzna zachorował na ostrą białaczkę szpikową, ma ponad 20 lat. Lekarze dali mu 15% szans na przeżycie przeszczepu szpiku w Stanach Zjednoczonych. Jego wyniki i rokowania są kiepskie. Moje pytania to: - Co to znaczy kiepskie, jak wygląda prawdopodobieństwo jego przeżycia w stosunku do tych wszystkich przeciwności? - Jak będzie wyglądało jego życie po przeszczepie, z czego będzie musiał zrezygnować? - Czy jest jakiś określony czas, czy jest powiedziane w przybliżeniu jak długo zostaje się po przeszczepie w szpitalu? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedzi na powyższe pytania. Niestety nie mam czasu na prześledzenie całego forum, choć zapewne wszystkie odpowiedzi na te pytania zostały udzielone. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Rokowanie w białaczce zależy od wielu czynników - min. wieku, podtypu białaczki, stanu zdrowia, czynników genetycznych itp. Mając do dyspozycji powyższe informacje można wnioskować o rokowaniu indywidualnym - u danego pacjenta. Dlatego najlepiej rozmawiać z lekarzem prowadzącym, który zna pacjenta. Co do przeszczepu szpiku to wszelkie informacje znajdzie Pani w dziale "warto wiedzieć" - jest tam osobny artykuł poświęconym przeszczepom.

Pozdrawiam serdecznie