Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Potas norma we krwi

Witam serdecznie .Jaka ilość potasu we krwi zaczyna odbiegac od normy? Ostatnio robiłam badania krwi i zauważyłam, że norma potasu jest nieco podwyższona. Wprawdzie wyniki nie wskazywały, by znacząco odbiegały od normy, ale mimo wszystko zastanawiam się nad tym. Zauważyłem u siebie ostatnio znaczne osłabienie, jestem bardziej przemęczona, pojawiają się u mnie nawet nudności i zawroty głowy. Czy brak normy potasu może mieć na to wpływ? Może jednak potas powyżej normy jest tu problemem? I mam jeszcze dodatkowe pytanie. Jakie leki można stosować, by norma potasu się ustabilizowała? Czy potas można przyjmować po prostu w formie leku? A może są jakieś szczególnie polecane preparaty? Zależy mi na tym, żeby poziom potasu wrócił do normy. I przy okazji - jaka jest norma potasu dzienna? Ile powinnam przyjmować leku żeby mój stan zdrowia się poprawił? Proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, prawidłowe stężenie potasu we krwi mieści się w granicach: 3,8 - 5,5 mmol/l.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy