Co oznacza taki poziom potasu we krwi?

Witam, mój potas w ostatnim badaniu wyniósł 5,27 mmol/l (norma wg tego laboratorium wynosi 3,5-5,5). Wiele źródeł podaje górna granicę 5,0, a ja całe życie miałem niski potas, od około roku utrzymuje się na poziomie ok 5 i od tego czasu przestałem go suplementować. Nie zmieniałem diety, nerki w porządku, sód, ciśnienie, glukoza, wątroba, TSH również. O czym może to świadczyć, czy poziom 5.27 rzeczywiście jest podwyższony?

Hiperkaliemia najczęściej wynika z zaburzeń funkcji nerek i nadmiernej suplementacji. W Pana przypadku wynik mieści się w wartościach referencyjnych danego laboratorium, nie ma więc powodu do obaw. Jeżeli wynik Pana niepokoi, sugeruję ponowne oznaczenie.