Podwyższony poziom mocznika we krwi u 77-latki

O czym świadczy podwyższony wynik zawartości mocznika we krwi-50mg/dl-/zakres referencyjny laboratorium/17-43 mg/dl/,kreatyna w normie ,kwas moczowy też

Aleksander Ropielewski

O zaburzeniach w funkcji wątroby. Sugeruję wykonać dodatkowe próby wątrobowe (ALAT, ASPAT, fosfatazę alkaliczną oraz cholinesterazę) oraz skontaktować się z lekarzem.