Infekcja gardła i powiększony węzeł chłonny po ryzykownym stosunku

Witam, W kwietniu po ryzykownym kontakcie seksualnym złapałem infekcję gardła, która ciągnęła się przez kilkanaście dni, aż w końcu otrzymałem antybiotyk. Wykonałem test w kierunku HIV- ujemny. Od tego czasu (a może dopiero wtedy zwróciłem na to uwagę) mam powiększony prawy węzeł chłonny pod żuchwą i prawy migdałek. Dodam, ze odkąd pamiętam miałem skłonności do angin i tworzyły mi się kamienie migdałkowe. Czy na powiększenie węzła mógł mieć wpływ ten kontakt seksualny? Trochę się martwię...

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana kontrola lekarska i ocena węzła ale raczej te dwie sprawy nie mają związku.
Pozdrawiam