Infekcja grzybicza po ściągnięciu aparatu ortodontycznego

Witam! Kilka lat temu mialam aparat ortodontyczny z plytka na podniebieniu. Po sciagnieciu plytki, mialam infekcje grzybicza pod nia i zrobilo mi sie nieduze zgrubienie na podniebieniu twardym, ktore nie boli i jest w kolorze podniebienia. Nie zmienia sie ono(czasem lekko rosnie przy podraznieniu, potem wraca do normy). Chirurg ortodontyczny zbadal to palcami i stwierdzil, ze nic mu to nie przypomina, tylko jakby blizne po aparacie. Czy moze to byc rzeczywiscie blizna, czy cos innego?

Witam
Z Pani opisu wnioskuje ze moze byc to tzw. wal podniebienny, czym nie nalezy sie martwic, jednak jezeli to Pania niepokoi mozna wykonac tomografie 3D i ponownie skonsultowac z chirurgiem szczekowo - twarzowym.
Pozdrawiam