Intensywne bujanie niemowlaka

Ostatnio oglądaliśmyz mężem program o Shaken Baby Syndrom i uświadomiłam sobie, że mogliśmy nieświadomie zrobić krzywdę naszemu dziecku poprzez intensywne bujanie. Mały ma teraz 3 miesiące i już tak bardzo nie płacze, ale zwłaszcza w pierwszym miesiącu non stop płakał i uspokojało go jednynie intensywne bujanie. Oczywiście jego główka leżała na naszym ramieniu, ale zastanawiam się czy takie coś mogło zaszkodzić? Trochę go jednak wytrzęśliśmy

Aleksander Ropielewski

Nie sądzę aby były powody do obaw, chya, że bujaliście dziecko bardzo mocno.