Intensywne ruchy dziecka w 39 tygodniu ciąży

Jestem w 39 tyg. ciąży od ok 4-5 dni odczuwam wieczorami intensywne ruchy dziecka - zwłaszcza kiedy położę się spać. Wcześniej również odczuwałam, że wieczorami te ruchy są bardziej intensywne niż za dnia ale po paru minutach wszystko się uspokajało i wracało do normy. A teraz przez dobre 2 godziny non stop odczuwam rozpychania. Kładę się raz na lewym boku raz na prawym, później w końcu wstaję i w pozycji pionowej jest troszkę lepiej. Co to może oznaczać?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wzmożone ruchy płody wymagają oceny przez lekarza prowadzącego ciążę. Proszę zatem udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.