Co oznaczają intensywne ruchy płodu w 37. tygodniu ciąży?

Witam, jestem obecnie w 37 tygodniu ciąży. Od około 4 godzin odczuwam intensywne ruchy płodu, połączone z silnym bólem podbrzusza, takim kłującym, krótkotrwałym, ale nieregularnym. Czy powinnam udać się do szpitala czy to tylko dziecko wstawia się do miednicy?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli do tej pory nie było takich objawów, sugeruję kontrolę u ginekologa.
Pozdrawiam