Intensywne ruchy dziecka w 35 tygodniu ciąży

Jestem w 35 tygodniu ciąży. Moje dziecko z tygodnia na tydzień rusza się coraz intensywniej. Właściwie czuję jego wiercenie non stop,w nocy też nie daje mi spać. Od ostatniej niedzieli do dzisiaj miałam robione dwa badania ktg oraz badał mnie lekarz (usg, przepływy itp.) Czy mimo to powinnam znowu zgłosić się do szpitala? Nie śpię po nocach i jestem coraz bardziej zestresowana.

Witam. Jeżeli ginekolog w bezpośrednim badaniu nie wychwycił żadnych nieprawidłowości nie ma Pani powodów do niepokoju. Być może nadmierne odczuwanie ruchów dziecka wynika z Pani zwiększonego napięcie nerwowego. Proszę spróbować zrelaksować się, wyciszyć, zadbać o jak największą ilość odpoczynku.