Intensywne krawienie po ekstrakcji zęba

Miałam nieudaną ekstrakcje zęba, całą noc intensywnie krwawiłam. Stomatolog podejrzewa słabą krzepliwość krwii (mam już skierowanie na morfologie, nie mam żadnych innych objawów) lub uszkodzenie naczynia krwionośnego (dentystka "grzebała" mi trochę w dziąśle więc jak najbardziej możliwe). Mam pytanie jak długo regeneruje się naczynie krwionośne? ile mam czekać z dokończeniem ekstrakcji?

Witam,
Proszę najpierw wykonać badania a jeżeli przyjmuje Pani jakieś leki obniżające krzepliwość to należy poprosić lekarza prowadzącego o przygotowanie do zabiegu usunięcia zęba. Jeżeli krwawienie było intensywne to nie jest spowodowane uszkodzeniem dziąsła , czy naczynia krwionośnego w dziąśle. Z wynikami badań proszę zgłosić się jak najszybciej do stomatologa , a on ustali jak szybko można przeprowadzić kolejną, skuteczną ekstrakcję. Samo dziąsło powinno się wygoić w kilka dni , chociaż zależy jak mocno było naruszone.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło
ww.dentalcorner.pl

Przede wszystkim należy wykonać jak najszybciej zlecone badania. Na ich podstawie stomatolog wdroży rozwiązanie, które będzie najlepsze i najbardziej bezpieczne.