Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Intensywne oddawanie moczu po pęknięciu cewki moczowej

Mój 24 syn ma problemy z pęcherzem i oddawaniem moczu. Problem zaczął się w momencie kiedy lekarz stwierdził niewielkie pęknięcie cewki moczowej które zostało wyleczone. Niestety od tej pory zdarzają się dni kiedy występuje przez kilka godzin zmętnienie moczu, jego intensywne oddawanie /więcej wydala niż pije/. USG, badanie moczu nie wykazują zmian. Gdzie możemy się udać, jakie zrobić dodatkowe badania.
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, nie bardzo wiem na czym polegało "niewielkie pęknięcie cewki moczowej", jakie było leczenie i na czym polegają objawy.. Być może trzeba będzie wykonać takie badania jak USG układu moczowego z ocena zalegania po mikcji, badanie przepływu cewkowego, uretrografię, uretroskopię itd. Jak Pani widzi, bez urologicznego badania podmiotowego, przedmiotowego (wywiad + oko + ręka lekarza) nie uzyska Pani pełnej, satysfakcjonującej Pana diagnozy, a co za tym idzie, leczenia. A zatem…… wskazana wizyta u urologa. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy