Intensywność sygnałów z istoty szarej i białej prawidłowa
Wynik badania Rezonansu Magnetycznego: Intensywność sygnałów z istoty szarej i białej prawidłowa. Układ komorowy nadnamiotowy prawidłowej szerokości,asymetryczny,komora boczna prawa nieco szersza od lewej (anomalia rozwojowa) nie przemieszczony.Struktury tylnojamowe oraz komora 4 prawidłowe.Nie wykazano cech zaburzeń dyfuzji wody.Szerokość przestrzeni podpajęczynówkowej w normie.Wnioski:Obraz struktur mózgowia w badaniu MR prawidłowy.Co to jest Anomalia Rozwojowa jaki jest powód jej wystąpienia?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Wynik MR jest prawidłowy, anomalia rozwojowa jest to inaczej wada powstała w okresie rozwoju mózgu jednak nie wpływająca na jego funkcjonowanie. Proszę się nie martwić.
Pozdrawiam