Interakcja pomiędzy lekiem Tetralysal a tabletkami antykoncepcyjnymi Varenelle

czy lek od dermatologa TETRALYSAL300 źle wpłynie na antykoncepcje VARENELLE.Ginekolog dał i próbke bezpłatną VARENELLE ,czyli to znaczy ,że ja bd testowała ten lek ,bo wczesniej żadna z pacjentek tego lekarza jej nie testowała? bardzo wiele skutków ubocznych ma ten lek , lekarz mnie zapewnial ze się nie tyje , na ulotce napisane jest że jest to duze prawdopodobienstwo ;/

Przyjmowanie jednoczesnie antybiotyku z grupy tetracyklin (jak Tetralysal) i antykoncepcji hormonalnej, moze zmniejszyc skutecznosc dzialania srodka antykoncepcyjnego. Jesli przyjmuje Pani leki hormonalne z powodow antykoncepcyjnych warto wowczas rozwazyc stosowanie dodatkowych metod zabezpieczajacych.
Jesli lekarz dal Pani probke bezplatna leku nie oznacza, ze tylko Pani lub kilka osob bedzie go testowalo. Lek jest normalnie dostepny na rynku. Mozna go kupic w aptekach.
Wiekszosc kobiet bardzo dobrze toleruje leki hormonalne. Jesli pojawilyby sie u Pani jakies uciazliwe dzialania niepozadane, lek zawsze mozna odstawic.