Interakcja tabletek antykoncepcyjnych z Nervomixem

Miesiąc temu ok. tydzień stowałam Nervomix, który zawiera dziurawiec, jednocześnie z Teenią. Kilkukrotnie zastosowałam Nervomix w przerwie krótszej niż 4h od przyjęcia pigułki, jednak nie pamiętam czy odbywał się później stosunek. Po zakończeniu opakowania dostałam krwawienia w tym samym dniu, co zawsze (24.07). Nowe opakowanie rozpoczęłam 28.07 ale od 3-4 dni odczuwam lekkie mdłości i senność. Test wykonany wczoraj wskazał jedną kreskę. Czy istnieje JAKAKOLWIEK możliwość, że mogę być w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest bardzo niskie, aczkolwiek istnieje. Sugeruję powtórzenie testu ciążowego za kilka dni. W przyszłości proszę pamiętać, że dziurawiec osłabia skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.