Interpretacja badań 2-latki

Witam serdecznie. Właśnie odebrałam wyniki morfologii mojej 2-letniej córeczki. Proszę o interpretację wyników: WBC 7,4 k/uL, RBC 4,64 M/uL, HGB 12,8 g/dL, HCT 37,6%, MCV 81 fL, MCH 27,6 pg, MCHC 34 g/dL, PLT 399 k/uL, R: L 64%, E 5%, S 31% (co oznaczają te skróty L, E, S?). Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki są prawidłowe. Oznaczenia, o które Pani pyta, dotyczą poszczególnych frakcji leukocytów. L - limfocyty, E - eozynofile, S - neutrofile segmentowane (segmenty). W tym wieku stosunek neutrofili do limfocytów może być odwrotny niż u dorosłych.

Pozdrawiam