Interpretacja badań hormonów tarczycy u 25-latki

Witam! Jestem kobietą, mam 25 lat. Bardzo proszę o interpretację moich wyników badań na hormony tarczycy: TSH (3.380 ulU/ml), FT3 (3.69 pg/ml), FT4 (1.270 ng/dl). Dodam, że mam prawie wszystkie objawy niedoczynności - jest to bardzo uciążliwe i nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Poza tym moja babcia i siostry mojej mamy chorują na tarczycę.

Dzień dobry,

Niestety nie podała Pani norm dla hormonów obwodowych (ani jednostek, w których zostały one wyrażone), a te są różne w zależności od metody oznaczania stosowanej przez laboratorium. Biorąc pod uwagę Pani wiek, TSH jest za wyssokie (optymalne TSH w tej grupie wiekowej u osób zdrowych to ok. 1,5. Jeśli ma Pani objawy niedoczynności tarczycy, proponuję kontakt z endokrynologiem, który po zbadaniu Pan, zaleci odpowiednie leczenie. Warto również oznaczyć stężenie przeciwciał antyTPO i atG we krwi. Jeśli planuje Pani ciąże, to TSH powinno być