Interpretacja badania EEG 12-latki

Witam.Opis badania EEG dziewczynki 12 lat:Na tle Prawidłowej czynności podstawowej z okolic skroniowo ciemieniowo potylicznych prawie w sposób ciągły fale o częstotliwości 3-4 Hz z falami ostrymi o amp do 70 uVW Fs c,ale głównie w HV fale thetaxi ostre uogólniają się do amp 100 Mv i przybierają okresowo cechy napadowości."Córka okresowo zacina się w mowie.Do 3go roku życia ssała palce prawej ręki przez co funkcje czynności przejęła lewa i tak pozostało.Czy to może mieć związek z wynikami badań.

Badanie EEG zawsze!!! interpretuje się w kontekście objawów klinicznych i badania przedmiotowego. Prawidłowy wynik badania nie świadczy o braku choroby i odwrotnie zmiany w badaniu EEG występują również u ludzi zdrowych.