Interpretacja badania histopatologicznego przy podejrzeniu nowotworu

Odebrałam wynik badania hist.-pat mojej Mamy( 78 lat) . Na wyniku jest napisane : Rozpoznanie Histopatologiczne : 1. Adenocarcinoma tubulare intestini crassi. 2.Adenoma tubulare low grade . Czemu w dwóch punktach wymieniono dwa różne rozpoznania ? Co To oznacza ? Lekarz powiedział że to rak i to wszystko . Proszę o odpowiedź . Marzena

Rozpoznanie może się różnić w zależności od badanego miejsca guza,który nie musi być jednolity!!! Ważne jest , że rozpoznano raka jelita w jednym z preparatów!!! zż