Interpretacja badania MR kręgosłupa u 42-latki

Wynik MR L2/L3 centralna przepuklina krążka międz.6x14mm z uciskiem worka oponowego,AP do 5mm-bezwzg.stenoza kanałowa,z uciskiem korzeni nerwów rdzeniowych,L4/L5 obniżenie wysokości krążka międzyk. i zmiany o typie otochondrosis erosiva,paracentralan protruzja krążka międzyk.z uciskiem worka oponowego AP do 7,5mm,zaciśnięcie zachyłków bocznych k.kręgowego,L3/L4 i L5/S1 odwodnienie k.międzyk.i paracent.uwypuklenie z model.wor. oponowego,St.Bastrupa L3/L4

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Konieczna jest łączna interpretacja powyższego wyniku z badaniem klinicznym. Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.