MR kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego

Witam.Mam 57lat. MR kregosłupa lędżwiowo-krzyżowego w odcinku Th12 do S5. Na poziomie L4/5 stwierdza się protruzję krążka mk wielkości ok.4,5mm,uciskającą worek oponowy i zweżającą kanał kregowy AP do4,7mm.Prawdopodobny jest ucisk korzeni obu nerwów. Na poziomie L5/S1 widoczna jest prawoboczna ekstruzja krążka mk ok.8mm,uciskająca wyrażnie korzenie prawego nerwu rdzeniowego oraz przypierająca do stawu mk korzenie lewego nerwu.Kanał kręgowy zwężony w linii środkowej AP do 6mm.Jak leczyć?

Aleksander Ropielewski

W pierwszej kolejności rhabilitacja pod opieką fizjoterapeuty, oraaz leczenie przeciwbólowe, a gdy te zawiodą leczenie operacyjne.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc określić rodzaj leczenia konieczne jest wykonanie bezpośredniego badania lekarskiego oraz łączna interpretacja powyższego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.