Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja badania SPECT/CT przy drżeniu lewej ręki i lewej nogi

Żona ma częste drżenia lewej ręki i lewej nogi, lekarz neurolog zlecił badanie, a wynik badania brzmi następująco; ,,Scyntygrafia receptorowa DaTSCAN (SPECT/CT). W syntygraficznym badaniu OUN wykonanym techniką SPECT/CT po podaniu markera transportera dopaminy DATSCAN (123I-Joflupane), obserwuje się znacznie zmniejszone gromadzenie znacznika w skorupach oraz w głowie prawego jądra ogoniastego. Wychwyt znacznika w głowie lewego jądra ogoniastego jest prawidłowy. Wn Upośledzenie czynności neuronów części presynaptycznej układu dopaminergicznego w prążkowiach bardziej nasilone po prawej stronie". Ponieważ wizyta u neurologa wyznaczona jest w połowie lutego, zżera nas niewiadoma co oznacza to rozpoznanie. Serdecznie dziękuję za wytłumaczenie nam na chłopski rozum co to za choroba.
KOBIETA, 70 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

wykryto nieprawidłowości w obrębie jądra ogoniastego prawego; Jądro ogoniaste może odgrywać ważną rolę w stanach depresyjnych, lękowych czy po prostu pesymistycznym podejściu do życia. Jako jednemu z jąder podstawy przypisuje się mu również wpływ na czynności ruchowe i emocjonalne

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy