Interpretacja badania USG tarczycy po strumektomii

Witam, w rok po strumektomii odebrałam wyniki badania USG, w którym napisano "kikut prawy wlk. 24 x 9 x 7 mm - zwraca uwagę odcinkowa hipodensja górnego bieguna. Lewy kikut jednorodny, wlk. 9 x 6 x 3 mm. Zmian ogniskowych w płatach nie stwierdza się. Tchawica bez przemieszczeń." Operację miałam przeprowadzoną z powodu 3 guzków na lewym płacie. Czy pierwsze zdanie opisu badania USG wskazuje na powstawanie jakiegoś nowego tworu tym razem na płacie prawym? TSH badałam 3 miesiące temu. Było jak najbardziej w normie. Co to oznacza? I jakie konsekwencje się z tym wiążą? Iwona, lat 33

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

To raczej nic groźnego. Taka odcinkowa zmiana densyjności kikuta gruczołu nie budzi niepokoju. Nie jest to zmiana podejrzana i może być następstwem przebytego zabiegu. Myślę, że w takim wypadku wystarczająca będzie tylko obserwacja, czyli za około 6-12 miesięcy kontrolne USG. Oczywiście o wszystkim musi zadecydować endokrynolog prowadzący.