Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja badania USG tarczycy po strumektomii

Witam, w rok po strumektomii odebrałam wyniki badania USG, w którym napisano "kikut prawy wlk. 24 x 9 x 7 mm - zwraca uwagę odcinkowa hipodensja górnego bieguna. Lewy kikut jednorodny, wlk. 9 x 6 x 3 mm. Zmian ogniskowych w płatach nie stwierdza się. Tchawica bez przemieszczeń." Operację miałam przeprowadzoną z powodu 3 guzków na lewym płacie. Czy pierwsze zdanie opisu badania USG wskazuje na powstawanie jakiegoś nowego tworu tym razem na płacie prawym? TSH badałam 3 miesiące temu. Było jak najbardziej w normie. Co to oznacza? I jakie konsekwencje się z tym wiążą? Iwona, lat 33

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
USG

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

To raczej nic groźnego. Taka odcinkowa zmiana densyjności kikuta gruczołu nie budzi niepokoju. Nie jest to zmiana podejrzana i może być następstwem przebytego zabiegu. Myślę, że w takim wypadku wystarczająca będzie tylko obserwacja, czyli za około 6-12 miesięcy kontrolne USG. Oczywiście o wszystkim musi zadecydować endokrynolog prowadzący.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy