Interpretacja EEG wykonanego w czuwaniu u 24-latka

Witam, proszę o interpretację wyniku EEG:Badanie wykonano w czuwaniu , czynność podstawowa o prawidłowo zaznaczonej organizacji przestrzennej . Rejestruje się czynność fal alfa 8-8,5Hz z falami 7-6Hz i amplitudzie do 45 uV z okolic ciemieniowo potylicznych oraz czynność fal beta.. Orzeczenie : Nieduże zmiany uogólnione wyraźniej zlokalizowane z okolic tylnych , z przewagą po stronie prawej.

Witam serdecznie.
Badanie eeg nie powinno być interpretowane bez przeprowadzenie bezpośredniego badania neurologicznego i zebrania dokładnego wywiadu. Zdarza się bowiem, że osoby ze zupełnie prawidłowym eeg prezentują poważne zaburzenia neurologiczne i odwrotnie - zmiany w eeg nie muszą świadczyć o jakichkolwiek patologiach w układzie nerwowym. Proszę skonsultować wynik z prowadzącym neurologiem.

Jan wykonałbym raz jeszcze badanie. I uwaga istotna - nie leczymy zapisu EEG a chorego. Zacznijmy od oceny stanu neurologicznego etc.