Interpretacja MRI głowy u 13-latka

W MRI głowy w istocie białej płatów czołowych i ciemieniowych obustronne hyperintensywne ogniska w sekwencji flair do 4 mm nie powodujące restrykcji dyfuzji. W płacie skroniowym lewym widoczna przestrzeń o sygnałach płynowych średnicy 14 mm (poszerzona przestrzeń płynowa, mniej prawdopodobna torbiel bąblowca. Wynik MRI to wynik MRI mojego 13 letniego syna. Badanie wykonywane ze wzgledu na trudności szkolne, trudności z koncentracją, tiki ruchowe barkiem prawym. Wyniki krwi w normie za wyjątkiem eozynofili 0,92 K/ul, %eozynofilii 10,2%, pasożytów w kale, lamblii, toxoplazmozy, toxocarozy, boreliozy nie stwierdzono w badaniach,wyniki są negatywne. Czekamy na wynik echinokokozy i opis eeg. Czy na podstawie w/w badań są powody do niepokoju. Dostalismy ze szpitala skierowanie do Neurologa i Neurochirurga, którego lekarza lepiej wybrać?

Opis MRI do interpretacji klinicznej; Konieczna pełna konsultacja .
NEUROLOG DZIECIĘCY; Ważne objawy , ogólny stan zdrowia, sprawność, tryb życia i pracy , aktywność, krążenie, ciśnienie krwi, nawodnienie etc ?? Jaki nastrój ? stresy? Jaki wywiad rodzinny?? Pozdrawiam i zapraszam .