Interpretacja poziomu autoprzeciwciał w gastroenterologii

Dzień dobry. Proszę o interpretację wyników. Autoprzeciwciała - gastroenterologia. p/c ATP-azie komórek okładzinowych - wynik: 85.49 H RU/ml. Zakres-normy <20.00. ORAZ p/c czynnikowi wewnętrznemu- wynik <2.00 RU/ml. Zakres normy <20.00 Wiek pacjenta 81 lat.

Renata GrzechociĹska

Obecne przeciwciała skierowane są przeciw komórkom błony śluzowej żołądka. Może się to objawiać zapaleniem błony śluzowej żołądka i niedokrwistością z niedoboru witaminy B12. Dlatego proponuję udać się do gastrologa.