Interpretacja TK szyi

Witam, proszę o interpretację TK. Badanie szyi wykonano techniką spiralną przed i po dożylnym podaniu kontrastu. Kolimacja warstwy 1mm. W obrębie tkanek miękkich szyi po str lewej widoczna struktura heterogenna o wymiarach 52x28x34. granice zmiany dośc wyraźne. Wzmocnienie kontrastowe niejednorodne. Punktem wyjścia to najpewniej górny biegun tarczycy. Do weryfikacji BAC. Węzły chłonne podżuchwowe do 16mm, szyjne do 12mm, mają zarysowane wnęki. Innych istotnych odchyleń brak.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmiany w obrębie tarczycy. W celu weryfikacji rodzaju zmiany konieczne jest rozszerzenie diagnostyki (wykonanie biopsji). Proszę udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.