Interpretacja wyniku USG gruczołu tarczycy
prosze o pomoc w interpretacji mojego wyniku usg ,gruczoł tarczowy prawidłowozlokalizowany na szyi, granice gruczołu wyrażne miaższ gruczołu nieznacznie hyperechogeniczny p.p o wymiarze-ok. 43,4x19,5x19,6mm widoczne dwie struktury heterogenne. pierwsza z otoczką typu halo i o wym.12,7x7,6mm poniżej niejednorodna struktura o ztartych granicach i wym .9,5x11,7mm--- wizyte mam dopiero z trzy miesiace jestem bardzo zaniepokojona prosze o pomoc.

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam!
Zmiany wymagają weryfikacji badaniem o nazwie biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana. Po otrzymaniu wyniku badania cytologicznego będzie można powiedzieć coś więcej o charakterze zmian. Proszę poszukać miejsc w innej poradni aby przyspieszyć wizytę u endokrynologa.