Interpretacja wyniku USG gruczołu tarczycy

prosze o pomoc w interpretacji mojego wyniku usg ,gruczoł tarczowy prawidłowozlokalizowany na szyi, granice gruczołu wyrażne miaższ gruczołu nieznacznie hyperechogeniczny p.p o wymiarze-ok. 43,4x19,5x19,6mm widoczne dwie struktury heterogenne. pierwsza z otoczką typu halo i o wym.12,7x7,6mm poniżej niejednorodna struktura o ztartych granicach i wym .9,5x11,7mm--- wizyte mam dopiero z trzy miesiace jestem bardzo zaniepokojona prosze o pomoc.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Zmiany wymagają weryfikacji badaniem o nazwie biopsja aspiracyjna cienkoigłowa celowana. Po otrzymaniu wyniku badania cytologicznego będzie można powiedzieć coś więcej o charakterze zmian. Proszę poszukać miejsc w innej poradni aby przyspieszyć wizytę u endokrynologa.