Wynik badania USG tarczycy i węzłów chłonnych a problemy z oddychaniem

Wynik badania USG tarczycy i węzłów chłonnych - Struktura tarczycy -normoechogenna niejednorodna/PP 19x25x43 /PL20X25X43 .W ciesni torbiel o średnicy 4mm. W PP widoczne słabo odgraniczone,drobne płynowo-lite obszary o srednicy 6,8 i 8mm. Węzły chlone - niepowiekszone. Co to oznacza bo mam problemy z prawidlowym oddychaniem, cięzko jest mi oddychać .

Lek. Marta Gryszkiewicz

Gruczoł tarczowy nie jest powiększony na tyle by przesuwać tchawicę i utrudniać oddychanie. Jednak jego struktura jest niejednorodna i wymaga dalszej diagnostyki. Wskazane wykonanie biopsji cienkoigłowej gruczołu tarczowego. Na podstawie wyniku histopatologicznego możliwe będzie ustalenie diagnozy i zastosowanie odpowiedniego leczenia. Powinna Pani także skonsultować się z laryngologiem w celu diagnostyki problemów z oddychaniem.