Interpretacja USG w 31 tygodniu ciąży

Witam! Bardzo proszę o interpretację moich wyników badań z 31 tygodnia ciąży, ponieważ bardzo niepokoją mnie zaistniałe rozbieżności w wynikach, a wieku ciąży, mianowicie BPD 8,66 cm (35w3d), AC 25,5 cm (29w5d), FL 5,92 cm (30w4d), HC 30,0 cm (32w6d). Czy takie rozbieżności w BPD o ponad 4 tygodnie mogą świadczyć o chorobie mojego dziecka? Czy może być to objaw wodogłowia? Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Proszę nie niepokoić się niepotrzebnie. Normy wymiarów, mierzonych podczas badania USG są bardzo szerokie. Nie napisano Pani na wydruku badania zakresu norm? Lekarz ginekolog zapewne zinterpretował Pani wynik badania, jako prawidłowy. Proszę udać się raz jeszcze do lekarza prowadzącego, aby osobiście rozwiał Pani obawy.