Interpretacja wyników badania - czy to mogą być pierwsze objawy SM?

Opis badania: podkorowo w lewym środku półowalnym i przykomorowo w lewym płace ciemieniowym oraz podkorowo w prawym płacie czołowym wyodrębniają się pojedyńcze ogniska podwyższonego sygnału w obrazach o długim TR. śr ok. 5 mm niecharakterystycznej demielinizacji najpewniej naczyniopochodnej. Dodatkowo stwierdzono zapalenie nerwu tarczy II - wykonano badanie oct czekam na opis. Czy mogą to być piwrwsze objawy SM?

OPIS MRI GŁOWY: " Opis badania: podkorowo w lewym środku półowalnym i przykomorowo w lewym płace ciemieniowym oraz podkorowo w prawym płacie czołowym wyodrębniają się pojedyńcze ogniska podwyższonego sygnału w obrazach o długim TR. śr ok. 5 mm niecharakterystycznej demielinizacji najpewniej naczyniopochodnej."
KIEDY ?? Dodatkowo stwierdzono zapalenie nerwu tarczy II ??
Opis MRI do interpretacji klinicznej; Konieczna pełna konsultacja . Ważne objawy , ogólny stan zdrowia, sprawność, tryb życia i pracy , aktywność, krążenie, ciśnienie krwi, nawodnienie etc ?? Jaki nastrój ? stresy? Jaki wywiad rodzinny?? Pozdrawiam i zapraszam .