Interpretacja wyników badania jamy brzusznej i badania krwi

Proszę o interetacje wyników.Watroba o nieco podwyższonej echostrukotrze,zmian ogniskowych nie stwierdza się.Pęcherzk,przewody żółciowe,śledziona w normie.trzustka bez zmian.aorta brzuszna nie poszerzona.nerki prawidlowej wielkosci.ASPAT 36(5-31)ALAT 50(5-31),bilirubina calk.0,3(0,00-1,0),GGTP 219(5-36),cholesterol całkowity 192<190,cholesterol HDL 54>45,LDL 112(130-150),trójglicerydy 131(60-160)Lekarz POZ nie wiedziała co z tym zrobic mowila,ze to od alkoholu,którego nie pije.to cos powaznego?

Rzeczywiście, podejrzenie o picie alkoholu to pierwsze skojarzenie. Dlaczego były zlecone badania, są jakieś dolegliwości? Wyniki sugerują stan zapalny wątroby (wirusy, zapalenie autoimmunologiczne ?) i/lub dróg żółciowych - tutaj pomocne jest, oprócz GGTP, badanie fosfatazy alkalicznej. Potrzebna jest obserwacja i kontrolne badania - ewentualnie skierowanie do gastroenterologa.