Interpretacja wyników badania krwi 8-miesięcznego dziecka
Witam, proszę o interpretacje wyników krwii synka - 8 miesięcy. Podam tylko wynniki, które nie są w normie: MCV 71,0 (norma 72,0-880), % neutrocytów 18,9 (norma 30,0-50), Granulocyty segmentowane 20% norma 30-50). ponadto CRP w normie 0,02 mg/l, ferrytyna też w normie 41,77 (norma 12-327). Co to może oznaczać. Badania były zlecone ponieważ około miesiąc temu śledziona była nieznacznie powiększona. Teraz jeszcze nie było usg brzuszka.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Witam, wyniki badań krwi (zwłaszcza u pacjentów pediatrycznych) interpretować można tylko i wyłącznie w oparciu o dane kliniczne oraz PEŁEN wynik badania. Proszę skonsultować wyniki z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.