Interpretacja wyników badania krwi i moczu 21-latka

Prosze o interpretacje wyników, odchylenia od normy w badaniu krwi i moczu. Za mala ilosc MCV 79,8 fl oraz neutrocytów 43,7%. Dodam, ze jestem mężczyną i mam 21 lat. Ciezar wlasciwy moczu to 1,034 g/ml .

Witam! Podwyższony ciężar właściwy moczu wiążę się prawdopodobnie ze zbyt małą ilość przyjętych płynów w okresie poprzedzającym badanie. Jeśli jest to izolowane odchylenia w badaniu ogólnym moczu nie ma powodów do niepokoju. Obniżony MCV najczęściej wiążę się natomiast z niedoborem żelaza - tutaj konieczne jest oznaczenie parametrów gospodarki żelazem (Fe, UIBC, ferrytyna). Obniżone poziom neutrofili najczęściej jest zaś wynikiem przebytej w ostatnim czasie infekcji wirusowej.