Interpretacja wyników badania TK kręgosłupa
Witam, proszę o interpretację wyników badań TK. Spłycona lordoza szyjna z kytoficznym ustawieniem. Osteofity na przednich krawędziach trzonów C3 C4 - w pierwszej kolejnosci zmiany zwyrodnieniowe. Uwypuklenie krążków mk na poziomach C3 C5 bez zwężenia światła kanału kregowego.Na poziomie C5 C6 tylnia wypuklina krążka mk ok 3mm modelująca worek oponowy i rdzeń kręgowy.Wymiar strzałkowy kanału kregowego ok 10mm. Sklerotyczny ząb obrotnika.Pojedyncze drobne wyostrzenia w stawach mk. Dziekuje :)

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania TK może świadczyć o zmianach zwyrodnieniowych oraz choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Wskazana jest konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.