Interpretacja wyników krwi u 16-letniego chłopaka

Witam, prosiłbym o analizę krwi mojego 16 letniego syna: Leukocyty 4.5, Erytrocyty 4.48, Hemoglobina 13.6 g/dl, Hematokryt 41.2%, MCV 92 fl, MCH 30.4 pg, MCHC 33 g/dl, RDW-CV 13.4%, RDW-SD 47.9 fl, Płytki krwi 192, MPV 11.8 fl, PDW 15.2 fl, P-LCR 40.2%, NEU 32%, MXD 25.6%, LYM 42.2%, NEUT# 1.4, MXD 1.2, LYMPH# 1.9, Granulocyty obojętnochłonne 43%, Limfocyty 56%, Monocyty 1%. Dodam też że syn ma powiększone jedno jądro. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku jedyną nieprawidłowość stanowi nieznaczne zwiększenie odsetka limfocytów oraz obniżenie poziomu neutrofili. Taki stan najczęściej jest wynikiem infekcji wirusowych. Ze względu na powiększone jądro, dziecko koniecznie powinno być skonsultowane z chirurgiem lub urologiem dziecięcym.

Witam, każde powiększenie sie zawartości moszny powinno być skonsultowane (badanie ręką, USG) przez lekarza. W tym przypadku ocena morfologii schodzi na plan dalszy (jest zresztą nienajgrsza). Pozdrawiam RH