Interpretacja wyników morfologii u trzydziestolatki

Witam! Proszę o interpretację moich wyników morfologii: Hemoglobina 11,5 - norma 11,5-16,5; Leukocuty 2,96 - norma 4,0-11,0; MCH 25,8 - norma 27-34; RDW 11,4 - norma 11,5-14,5; Neurocyty 1,42 - norma 2,0-7,5; Limfocyty 0,93 - norma 1,5-4,5; % monocytów 17,6 12; Ob 29 - norma do 20. Ocena mikroskopowa rozmazu krwi: Neutr. seg. 44,5 norma 45-70; Monocyty 16,4 norma 3-8. Od kilku tygodni czuję się bardzo osłabiona, szybko się męczę, jestem senna, bolą mnie mięśnie, stawy, serce czasami szybko bije, jestem blada. Proszę o informacje, czy te wyniki mogą wskazywać na coś poważnego. Nie przechodzę żadnego przeziębienia (chociaż od ok. miesiąca tak się czuję).

Witam! Przedstawione wyniki badań mogą sugerować kilka przyczyn m.in. przyczyny infekcyjne lub hematologiczne. Wskazane jest wykonanie ręcznego rozmazu krwi, załączony rozmaz wydaje się pochodzić z analizatora. Oprócz tego mogą być konieczne inne badania takie jak badanie ogólne moczu, CRP, zdjęcie RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej i inne. Proponuję skonsultować problem z internistą, gdyż objawy wraz z odchyleniami w wyniku morfologii wymagają dokładnego wyjaśnienia przyczyny. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu oraz szczegółowe badanie fizykalne. Pozdrawiam serdecznie!