Interpretacja wyników TK twarzoczaszki 16-latka

Bardzo proszę o interpretacje wyników syna 16 lat. Wynik (2020-11-12 ) TK twarzoczaszki z kontrastem. Szacowana dawka efektywna: 0,9 mSv; DLP: 391 mGycm. Stan po FESS (02.2020r). W obrębie obu zatok szczękowych widoczne są rozległe, płynowe i miękkotkankowe zmiany polipowate zajmujące ok 1/2 światła zatoki po stronie prawej (w tym torbiel o wymiarsch 27x23x30mm) oraz niemal całą zatokę lewą. Zmiany o podobnym charakterze widoczne są w zatoce klinowej (niemal bezpowietrzna) oraz w sitowiu (zajmują >50% jego komórek). Pogrubienie śluzówek zatoki czołowej, bardziej rozległe po stronie prawej. Odcinkowe ubytki w zakresię ścian przyśrodkowych obu zatok szczękowych oraz struktur kostnych lewej środkowej małżowiny nosowej - wskutek FESS. Kompleksy ujściowo przewodowe obustronnie niedrożne. Obustronne pogrubienie śluzówek małżowin nosowych dolnych. Kanały nerwów wzrokowych przebiegają poza sitowiem i zatoką klinową. Kanał lewego nerwu podoczodołowego przebiega odcinkowo w świetle zatoki szczękowej. Kanał prawego nerwu podoczodołowego nieznacznie wpukla się do zatoki szczękowej po tej stronie. Komórki pneumatyczne wyrostkow sutkowatych prawidłowo powietrzne. Przymózgowo w warstwach podstawnych lewego płata skroniowego, w sąsiedztwie skrzydła większego kości klinowej, widoczna jest silnie hiperdensyjna struktura o wym. 6x3x3 mm, nie ulegająca wyraźnemu wzmocnieniu kontrastowemu - najpewniej zwapnienie. W zakresie nosogardla wyraźnych struktur patologicznych bądź obszarów gromadzenia środka kontrastowego nie uwidoczniono. Migdałek gardłowy ma wymiary 32x15x31mm.

Nie usunięty w dzieciństwie i do tej pory trzeci migdałek dał przewlekłą niedrożność nosa, nosogardzieli i zatok. Zbieracie plony nieusuniętego we wczesnym dzieciństwie trzeciego migdałka. Zatoki znowu do operacji ale w dobrym ośrodku klinicznym. Pomogę ale nie wiem gdzie mieszkasz. Przyjedź z tym wszystkim. Płyty itd....