Interpretacja wyników - trepanobiopsja oraz szpik. Co oznaczają?

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników badań. Kobieta lat: 31. Choroba pierwotna dermatofibrosarcoma protuberans. Dodatkowo leukopenia - nie stała tylko pojawiająca się 6 razy do roku. Pierwsza trepanobiopsja wykazała włóknienie. Oto wyniki drugiej oraz szpiku: Rozpoznanie: szpik o niejednorodnej komórkowości do ok. 20% z obecnością elementów hemopoetycznych wszystkich linii z zachowanym dojrzewaniem. Linia czerwonokrwinkowa reprezentowana mało obficie. Megakariocyty w części populacji z hypolobulizacją jąder. Blastry pojedyńcze. Brak nacieków. Szpik: Erytropoeza 28,2, Proerytroblasty 0,6, Erytroblasty zasadochłaonne 1,5, Erytroblasty obojętno chlonne 11,9, Erytroblasty kwasochłonne 14,2, Paraerytloblasty 0, Monoidy 0,7, Monoblasty 0, Promonocyty 0, Monocyty 0,7, Granulopoeza 50,5, Mieloblastry 2,2. Bardzo proszę o interpretację. Dziekuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.