Interpretacja wyniku badania EKG

Mam pytanie chodzi o wyniki badan laboratoryjnych, mam 23 lata od ok.miesiąca dzieje się coś z moim zdrowiem(wysokie ciśnienie- biorę Polpril 1x1, i Zoiren1x1) miałem parę razy,,ataki''nie wiedziałem co się dzieje wysokie ciśnienie,ucisk i zawroty głowy uderzenia goraca i zimna ,jakby drgawki wyjaśnia się sprawa mojego stanu zdrowia miałem robione rtg płuc i ekg parę razy wszystko w normie, ale dziś odebrałem wyniki badań, zaniepokoiło mnie NEUT%wynik48.10 norm.50.00-70.00 i EO%5.50 norm.1-4.00

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom neutrofili jest prawidłowy - tym nie powinien się Pan zatem niepokoić. Nieco podwyższony poziom eozynofili najczęściej jest natomiast wynikiem alergii lub pasożytów. Te niewielkie odchylenia od normy nie wydają się jednak mieć związku z opisanym podwyższonym ciśnieniem. W celu diagnostyki nadciśnienia proszę zatem skonsultować się ze specjalistą kardiologiem.