Skoki ciśnienia, anemia, podwyższony cholestereol i złe samopoczucie a choroba Hashimoto i I Euthyrox

Witam Od roku przyjmuję euthyrox i w tym momencie TSH mam w normie-1,97.Ostatnio źle się czuję,więc zrobiłam wyniki,które mnie zaskoczyły.Mam lekką anemię,podwyższony cholesterol(6,29) i ..skaczące ciśnienie : rano 119x79 ,a dwie trzy godziny później 168x105.boli mnie głowa,jestem ogólnie zmęczona i nerwowa, Mam zalecone mierzenie ciśnienia. Czy hashimoto i przyjmowane hormony mogą mieć związek ze skaczącym ciśnieniem? Bardzo proszę o poradę. Elżbieta

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy jak najbardziej mogą być konsekwencją podwyższonego ciśnienia. Ponieważ podwyższone ciśnienie może być konsekwencją zaburzeń funkcji tarczycy, proszę skonstrolować poziom TSH oraz hormonów wolnych. Być może dawka Euthyroxu jest za wysoka.