Jak radzić sobie ze złym samopoczuciem przy Hashimoto?

Witam, Mam niedoczynność tarczycy (Hashimoto). Przyjmuję leki od grudnia 2017 r., euthyrox 50. Ostatnio miałam tsh powyżej normy. Cały czas jestem śpiąca i zmęczona. Nie czuję poprawy. Nie wiem może dawka jest za mała. Największa dawka jaką brałam to euthyrox 50. Leczyłam się też na nerwicę lękową. Jestem cały czas smutna, bez życia i bez energii, przygnębiona. Mąż chce się ze mną rozwieść. Czy ta nerwica może być spowodowana od Hashimoto? Nie wiem co robić czy podjąć leczenie psychiatryczne czy może za krótko się leczę na Hashimoto żeby mówić o poprawie? Ale ja już nie daję rady z tym życiem. Może mam też depresję. Czy to wszystko może być spowodowane przez tą niedoczynność i leczenie psychiatryczne jest zbędne? Proszę o radę, bo już nie mam siły.

Witam,

nadczynność tarczycy (Choroba Hashimoto), autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, autoagresja, charakteryzuje się nadmierną ilością produkowanych hormonów tarczycy (tyroksyny (T4), trijodotyroniny (T3) i kalcytoniny) oraz poziomu TSH (tyreotropiny), po wielu miesiącach lub latach rozwija się niedoczynność, wymaga skutecznego leczenia endokrynologicznego. Może objawiać się; obfitymi miesiączkami, suchą skórą, ciągłym zmęczeniem, kłopoty z koncentracją i pamięcią, obserwuje się nastrój depresyjny, jak i labilność emocjonalną, zaparcia, bóle mięśniowo-stawowe, odnotowuje się wysoki poziom cholesterolu oraz nadmierne przybieranie na wadze, jak i uciążliwą tachykardię (szybkie bicie serca). Czynnikiem wyzwalającym chorobę może być osłabienie odporności na skutek przewlekłego stresu, problemów psychicznych, przemęczenia lub infekcji. Istotne jest leczenie endokrynologiczne, odpowiednia dieta, wskazana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna.
Pozdrawia serdecznie
Bożena Waluś