Choroba Hashimoto i objawy niedoczynności tarczycy

Witam, Mam zdiagnozowaną chorobę Hashimoto ( na podstawie przeciwciał, usg). Ponadto przez jakiś czas brałam Euthyrox, gdyż lekarz stwierdził niedoczynność spowodowaną Hashimoto. Obecnie nie biorę tego leku, gdyż TSH jest w normie (decyzja lekarza) ale nie mogę sobie poradzić na co dzień. Czy to możliwe, aby mimo prawidłowego TSH odczuwać objawy niedoczynności? Sucha skóra, nadmierna senność, spadki ciśnienia, które powodują, że mam problem ze wstaniem i funkcjonowaniem...

Jeżeli biorąc Euthyrox czuła się Pani dobrze, a po jego odstawieniu powróciły problemy, to najszybciej po około 6 tygodniach do odstawienia leku proszę zrobić TSH, fT3 i fT4 (każda zmiana dawki leku daje rzetelne wyniki badań dopiero po około 6 tygodniach). Z kompletem wyników proszę wybrać się do endokrynologa. Przy chorobach związanych z gruczołem tarczycy najważniejsze jest wyrównanie poziomu hormonów, dieta może wspomagać leczenie.