Interpretacja wyniku badania holtera EKG

Holter ekg 24h. Rytm zatokowy podst. niemiarowy. Najwolniejszy rytm40, najszybszy156( wchodziłam na 3 pietro w szpitalu na ściągnięcie holtera) Pobudzeń komor. brak. Pobudzeń dodatkowych nadkomor. 3907, 13 w 4 zastawkach, 212 w parach, 3262 pojedyńcze, 267 opóznione, 21 w bigeminii, 132 w trigeminii. Max. odstęp 1,7 s- po SVEX. Kardiolog dał Lokren20 1/4 tabl.rano. Moje ciśnienie wynosi91-103, puls45-55. Lek nie obniży jeszcze bardziej? Biorę xanax1mg i coaxil2x1. Lek.rodzinny dał biblock 1,25

Aleksander Ropielewski

Ważne aby lekarze wiedzieli wzajemnie o stosowanym leczeniu, tak aby efekt hipotensyjny nie był zbytnio nasilony. Lokren może obniżyć ciśnienie, jednak ważna jest dawka i pora jego podania. Kluczowe jest równomierne obniżenie ciśnienia przez całą dobę.